02 537 14 67 anita.sinko@osenams.si

PRVA TRIADA

.

2. IN 3. TRIADA

Roman, ki je podnaslovljen Res huda pasja biografija, je akcijski in napet, hkrati pa začinjen tudi z malo romance med Primožem in Simono in z dobro mero družbenega angažmaja. Prvoosebna pasja pripoved nam omogoči, da uzremo tako pse kot sami sebe v novi luči; najbrž ni treba dodati, da je pisana na kožo vsem ljubiteljem kosmatincev. Če se bo zaradi nje povečal obisk v katerem od zavetišč za zapuščene živali, pa tudi ne bo prav nič narobe.

Henry nikakor ni nameraval odpotovati v leto 1300 pr. n. št. Ali bo preživel novo šolo, čudaške športe in druženje z novimi prijatelji ter smrtonosnimi hišnimi ljubljenčki v egiptovskem slogu? Bo kdaj našel pot v svoj čas?

Slike, ob katerih se zakrohotaš, in hieroglifi, ki jih moraš razvozlati!

Za ekscentričnega Erika Voglerja, ki je obseden z redom in čistočo, se velikonočne počitnice niso mogle začeti slabše: namesto pričakovanega potovanja v New York, kamor naj bi odšel s svojim očetom, je moral en teden preživeti pri babici. Občutljiv in bojazljiv Erik si niti v najhujši nočni mori ni mogel predstavljati, da bo vpleten v množične umore, ki so hudo pretresli vso Nemčijo.

Kris sanja o tem, da bo član začetne peterke njihove osnovnošolske košarkarske ekipe in zvezda – prav tako kot njegov starejši brat. Želi si pozornosti, predvsem svojega očeta.

Gre za stripovsko priredbo fantastične mladinske pripovedi Jožeta Snoja, pod katero se je podpisal prof. dr. Igor Saksida, za izjemno dinamično likovno izvedbo, ki v veliki meri – tako barvno kot motivno – gradi na srhljivem, napetem vzdušju, pa je mojstrsko poskrbel Damijan Stepančič.

domišljijski roman – 1. del

Za vse mlade fante in dekleta kraljestva Podlesje je urjenje na Kraljevi akademiji veščin neizogibno. Vihtenje meča, streljanje z lokom in učenje preživetja v naravi zanje kmalu postanejo vsakdanjik. Življenje postane še razburljivejše, ko se pojavijo skrivnostne govorice in dogodki, ki napovedujejo bližajočo se nevarnost njihovemu kraljestvu.

2. del

Življenje na slavni Kraljevi akademiji veščin za Timoteja, Sama in Belina ne bi moglo biti bolj razburljivo. Med urjenjem za to poskrbi strog dvajsetar Tudournik, za katerega postaja vse bolj očitno, da je povezan s skrivnostnimi dogodki, ki burijo duhove po celotnem kraljestvu Podlesje.

Napetosti, smeha in iskrice ljubezni ne manjka niti pri zadnjem težkem izzivu, ki jih čaka kot končni letni preizkus.

»Čas je. Naj vaša dejanja prinesejo človeštvu čast.« Stari general Livingstone se poslavlja od skupine otrok, ki zapuščajo umirajočo Zemljo v raziskovanju novih možnosti življenja v vesolju.

Vesoljska ladja končno prispe na cilj. Kepler62e se izkaže za še primernejši planet za bivanje, kot so otroci pričakovali, ko so zapustili Zemljo. Toda tudi v raju ni vse tako, kot se zdi na prvi pogled

Strip, v katerem dvojčka Ellie in Danny mlade bralce popeljeta v osrčje bornejskega deževnega gozda.

Prevedel: Boštjan Gorenc

Spoznajte Ivo in Oli, ki si nista niti v sanjah predstavljali, da bosta postali najboljši prijateljici.

Iva in Oli sta bili prepričani, da ne bosta nikoli prijateljici. Toda, ko je Oli želela ponagajati sestri in se je morala nato hitro skriti, ji je na pomoč priskočila Iva s čarobno palico, obraznimi barvami in pestjo deževnikov.

Edini uradni spremljevalec zgodb o Harryju Potterju – fantastična zbirka čarovniških seznamov, grafikonov, zemljevidov in vsega čarobnega!

Strip Indijanček Viki je Miki Muster narisal po naročilu kot reklamo za kremo Viki. Še večji odziv od tiskane oblike je doživela TV reklama. Vse tri zgodbice si zdaj lahko prvič preberete v knjižni obliki. Viki krema za vse generacije že več kot trideset let.